19/03/16 - 14:06h

IV: Serena i Azarenka za titulu!

Serena Vilijams i Viktorija Azarenka boriće se za titulu na prvom Masters 1000 turnira sezone.

Serena Vilijams i Viktorija Azarenka

Prva teniserka sveta je savladala Agnješku Radvanjsku, koja će od ponedeljka biti njen prvi pratilac na WTA rang listi.
Amerikanka je opravdala ulogu favorita pred svojim navijačima i slavila sa 6:4, 7:6(1).

Poljakinja je na početku meča zapretila i nagovestila da bi mogla do iznenađenja – napravila je rani brejk, ali je propustila tri velike prilike da povede sa 4:1, što joj se surovo obilo o glavu.

Serena je iskoristila svoju prvu brejk šansu u osmom gemu, a nešto kasnije i drugu set loptu, za 6:4.

Delovalo je da je Amerikanka slomila protivnicu nakon vođstva od 3:0 u durgom setu, ali je Agnješko ponovo dokazala da je veliki borac. Uspela je da vrati brejk, zatim i da dobije najduži gem na meču i tako se vrati u igru.

Poljakinja je držala egal u drugom setu do 5:5, a zatim i napravila novi brejk, stvorivši sebi priliku da odservira za 1:1. Ipak, Serena tada pokazuje zašto je velika šampionka – furiozno stiže do ribrejka, i u 13. gemu osvaja sedam poena za redom.

Ovo će biti njeno prvo finale Indijan Velsa od 2001. godine, pošto je 14 godina bojkotovala turnir zbog poznatog slučaja sa uvredama i rasizmom. Boriće se za treću titulu – osvajala je turnir pomenute 2011. i 1999. godine.

Njena protivnica u finalu biće Viktorija Azarenka, koje je u polufinalu savladala Karolinu Pliškovu sa 7:6 (1), 1:6, 6:2.

Beloruskinja, šampionka Indijan Velsa iz 2012, od poedeljka ponovo postaje top 10 teniserka.

Karolina Pliškova, 19. na rang listi, bila je na korak od osvajanja prvog seta, pošto je napravila brejk u petom gemu i čuvala ga do finiša seta. Poljakinja je vodila sa 5:3, servirala pri rezultatu 5:4, ali je Azarenka vratila brejk, a nakon toga ubedljivo dobila 13. gem prvog seta.

Čehinju to nije pokolebalo – uspela je da uzvrati za samo 35 minuta u drugom setu, napravivši dva brejka za 6:1.

Ipak, Azarenka je bila ta koja je vršila veći pritisak u trećem setu. Pliškova je uspela da dobije prvi maratonski gem na svoj servis, ali je drugi pripao Beloruskinji, koja je povela sa 3:1. Ona je dobrim servisima lako sačuvala prednost, a onda u osmom ge,u napravila novi brejk, za konačnih 6:2.

Finalni duel, koji je na programu u nedelju od 20 časova, biće 21. međusobni Serene i Viktorije, a najbolja igračica planete vodi sa ubedljivih 17:3. Vilijams je poslednjih pet susreta na velikim turnirima rešila u svoju korist, većinu posle velike borbe u tri seta, dok je Azarenka poslednji put trijumfovala 2013. u Sinsinatiju.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Vesti