14/03/18 - 11:13h

IV: prošao Del Potro, Čilić završio takmičenje

Huan-Martin Del Potro plasirao se u osminu finala turnira u Indijan Velsu, dok je Marin Čilić iz Hrvatske eliminisan iz daljeg takmičenja.

Twitter

Argentinski teniser bio je bolji od Davida Ferera iz Španije. Nakon sat i 47 minuta Huan-Martin je slavio rezultatom od 2:0. Prvi set dobio je sa 6:4 i jednim napravljenim brejkom. U nastavku susreta nije bilo oduzetih servisa, a osmi igrač sveta trijumfovao je u taj-brejku.

Protivnik u osmini finala biće mu sunarodnik Leonardno Majer, koji se nalazi na 47. poziciji ATP liste. Majer je pobedio Taro Daniela iz Kine sa 2:0, u meču koji je trajao samo sat vremena i 16 minuta.

Hrvatski teniser Marin Čilić nije uspeo da se plasira u dalje takmičenje. Njega je eliminisao 34. mesta lošije rangirani Filip Kolšrajber. U oba seta Filip je napravio po jedan brejk koje treći teniser sveta nije uspeo da vrati i posle 84 minuta igre završio duel u svoju korist sa 2:0 po setovima 6:4, 6.4.

Deseti igrač sveta Džek Sok izgubio je od Španca Felisijana Lopeza, 32. na ATP listi. Oni su na terenu proveli dva i po sata, a Lopez je slavio rezultatom od 2:1.