09/03/18 - 17:19h

IV: Prošao Ćorić, kraj za Karlovića, Filip dobio rivala

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugi krug Masters turnira u Indijan Velsu, dok je Ivo Karlović završio dalje takmičenje.

Coric

Ćorić je za samo sat vremena provedenih na terenu savladao Amerikanca Donalda Janga.

49. igrač sveta brzinski je dobio prvi set. Napravio je tri brejka i nije ispustio nijedan gem. U narednom delu susreta dva puta je oduzeo servis protivniku i od osam gemova šest je rešio u svoju korist čime je sa 2:0 u setovima slavio nad 50. mesta lošije rangiranim Jangom. Sledeći protivnik biće mu Španac Albert Ramos-Vinjolas.

Ivo Karlović završio je svoje takmičenje na turniru. Teniser koji zauzima 80. poziciju na ATP listi je nakon dva sata i 17 minuta igre izgubio od sedam mesta bolje rangiranog Nemca Maksimilijana Marterera.

U prvom setu nije bilo oduzetih servisa, a Karlović je ovaj deo meča rešio u svoju korist u taj-brejku. Drugi set takođe je rešen u taj-brejku, ali ovog puta u korist nemačkog igrača. U odlučujućem delu duela viđen je jedan brejk koji je napravio Maksimilijan , a ubrzo nakon toga i dobio treći set. Ovim je Nemac sa 2:1 u setovima obezbedio plasman u dalji krug takmičenja.

Filip Krajinović, koji je bio slobodan na startu turnira, u drugom kolu se sastaje sa kvalifikantom Mičelom Krugerom iz SAD-a.

231.igrač sveta napravio je iznenađenje izbacivši 185. mesta bolje plasiranog Francuza Benua Pera u meču koji je trajao skoro dva sata. Prvi set dobio je Amerikanac sa 6:2, da bi u nastavku duela Benua napravio preokret i sa 6:1 u gemovima izjednačio rezultat. Mičel se u poslednjoj deonici susreta vratio u igru, dobio set i sa konačnih 2:1 plasirao se u drugi krug takmičenja.

Kačanov – Donskoj 1:2

Teme:   Borna Ćorić, Borna Ćorić, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Ivo Karlović, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti