16/03/14 - 08:59h

IV: Novak preskočio Iznera za finale

Najbolji srpski teniser i drugi reket sveta Novak Đoković obezbedio je plasman u finale mastersa u Indijan Velsu nakon što je posle velike borbe savladao Amerikanca Džona Iznera sa 2:1, po setovima 7:5, 6:7(2), 6:1, posle skoro dva i po sata igre. U finalu mastersa očekuje ga duel protiv Švajcarca Rodžera Federera koji je u prvom polufinalnom meču bio bolji od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova sa 6:3, 6:1.

N. Đoković766
Dž. Izner571

U izuzetno uzbudljivom prvom setu Novak je već u trećem gemu imao tri brejk šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi. Pri rezultatu 5:4 za Iznera, Novak se suočava sa tri vezane brejk lopte, ali fantastičnom reakcijom i mirnoćom uspeva da se izvuče iz teške situacije i poravna rezultat na 5:5. Već u sledećem gemu, Novak pravi brejk, pronašao je ritam kod riterna i iskoristio svoju šansu. Dobrim servisima je uspeo da materijalizuje stečenu prednost i osvoji prvi deo igre rezultatom 7:5.

Na početku drugog seta nije bilo brejk šansi, igrači su bili sigurni na svoj servis, s tim da je Novak vršio nešto jači pritisak na servis Amerikanca. U sedmom gemu, Đoković dolazi do prve brejk šanse u setu, ali Izner koristi svoje najjače oružje, servis i izvlači se iz nezgodne situacije. Ipak u devetom gemu, srpski teniser koristi priliku i oduzima servis Amerikancu, za vođstvo od 5:4 i priliku da servira za meč. Gem koji je mogao biti odlučujući Novak je odigrao loše, slabo je pogađao prvi servis i Izner to koristi i odmah pravi ribrejk. Tu uzbuđenjima nije kraj, jer Novak nakon novog brejka ponovo dolazi u situaciju da servira za meč, ali ne koristi ukazanu šansu i drugi set odlazi u taj-brejk. Taj deo igre već po tradiciji, visoki Amerikanac najviše voli, bolje se snalazi, vrlo brzo pravi nedostižnu prednost i osvaja set sa 7:2.

Za očekivati je bilo da Novak bude malo uzdrman nakon izgubljenog drugog seta, ali to se nije dogodilo. Servirao je sigurno, dok je sa druge strane Izner počeo da oseća umor, padao je procenat prvog servisa i imao je sve više problema. Novak to koristi i u četvrtom gemu pravi prvi brejk, a posle svog servisa stiže do vođstva od 4:1. Do kraja meča, Đoković je uspeo da napravi dupli brejk i osvoji set sa 6:1 za konačan trijumf.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Džon Izner, Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Rang Lista, Vesti