15/03/14 - 11:49h

IV: Izner preko dva taj-brejka do Novaka

Najbolje rangirani američki teniser Džon Izner obezbedio je plasman u polufinale masters turnira u Indijan Velsu pobedom nad Letoncem Ernestsom Gulbisom sa 2:0, u dva taj-brejka po setovima 7:6(4), 7:6(3). Gorostasni Amerikanac će se u borbi za finale sastati sa najboljim srpskim teniserom, Novakom Đokovićem koji je rutinski savladao Francuza Žilijena Benetoa sa 2:0.

Izner i Djokovic

U dosadašnjih šest odigranih mečeva, Novak Đoković ima pozitivan skor protiv Amerikanca i vodi sa 4:2 u pobedama.

Imajući u vidu jak servis kojim raspolažu i jedan i drugi teniser, za očekivati je bilo da vidimo bar jedan taj-brejk u meču. U prvom setu, igrači su bili sigurni na svoj servis i nije viđen nijedan brejk, tako da je odluka pala u “trinaestom gemu”. Izner je imao nešto više koncentracije u završnici, što je na kraju i presudilo da prvi set osvoji rezultatom 7:4.

Gulbis je dobro otvorio drugi set i nakon osvojenog uvodnog gema, uspeo da oduzme servis Amerikancu i povede sa 2:0. U nastavku seta, Izner je imao nekoliko prilika da uzvrati i vrati rezultatsku ravnotežu, ali nije uspevao sve do desetog gema. Pri rezultatu 5:4 za Letonca, u situaciji kada je servirao za set, napravio je nekoliko grešaka i praktično poklonio servis protivniku za 5:5. Usledila su dva lagana gema i novi taj-brejk. Izner opet pronalazi pravi ritam pri servisu i uz dva mini brejka, osvaja i drugi set sa 7:3 za konačan trijumf.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Džon Izner, Ernests Gulbis, Masters, Masters u Indijan Vels, Rang Lista, Vesti