16/03/18 - 10:52h

IV: Federer u polufinalu!

Prvi teniser sveta Rodžer Federer plasirao se u polufinale Masters turnira u Indijan Velsu.

Source: Clive Brunskill/Getty Images

On je na korak do finala došao nakon što je savladao Hjona Čunga iz Južne Koreje, u meču koji je trajao sat vremena i 23 minuta.

U prvom setu Švajcarac je poveo sa 3:1 u gemovima uz jedan oduzet servis, da bi 26. teniser sveta zatim izjednačio na 3:3, takođe sa napravljenim brejkom. Do kraja ovog dela susreta bilo je neizvesno, a pobedu u setu, sa još jednim brejkom i 7:5 u gemovima, odneo je Federer.

U nastavku igre Rodžer je bio dosta dominintniji. Napravio je dva brejka i dozvolio Čungu da osvoji samo jedan gem. Vrlo lako rešio je drugi set u svoju korist sa 6:1 i plasirao se u polufinale ovog takmičenja.

Njima dvojici ovo je bio drugi međusobni susret. Prethodno su se sreli na ovogodišnjem Australijan openu, a Hjon je taj meč predao zbog žuljeva.

Federerov naredni protivnik je hrvatski teniser Borna Ćorić koji je na ovom turniru pokazao sjajnu igru.

Teme:   Hjon Čung, Masters u Indijan Vels, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti