11/03/14 - 08:41h

IV: Ana poražena u trećem kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na turniru u Indijan Velsu, pošto je u trećem kolu poražena od Amerikanke Sloun Stivens 7:6(3),6:4. Amerikanka je odigrala koliko je bilo dovoljno za trijumf i stigla do prve pobede u trećem međusobnom duelu ove dve teniserke.

Ana Ivanovic

Prvi set je počeo sigurnim servisima na obe strane, ali već u trećem gemu, prva popušta Ana i gubi svoj servis, pa je Amerkanka povela sa 2:1.U šestom gemu, Ana je imala pet puta priliku da oduzme servis protivnici, ali ne uspeva da iskoristi nijednu i Amerikanka vodi sa 4:2.

Ono što joj nije pošlo za rukom u šestom gemu, uradila je u osmom gemu prvog seta, kada konačno iz sedmog pokušaja uspeva da oduzme servis protivnici. Međutim, već u narednom gemu, Ana ponovo gubi svoj servis i Amerikanka vodi sa 5:4 i dolazi u priliku da servira za set. Ana se ne predaje i odgovara na isti način, novim brejkom uspeva da izjednači rezultat na 5:5. Naredna dva gema, igračice su bile sigurne na svoj servis i set je odlučen u taj-brejku, gde je više koncentacije imala Amerikanka i rešila ga u svoju korist rezultatom 7:3.

Drugi set je Ivanović dobro započela, napravila brejk i držala ga do rezultata 4:2.
Nakon toga je neobjašnjivo stala, ispala iz ritma, počela da srlja iz greške u grešku, Amerikanka je to iskoristila, dobila sve gemove do kraja i slavila ukupnim rezultatom 7:6,6:4.

Stivensova će u sledećem kolu igrati protiv Ališe Klejbanove.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Indijan Vels, Rang Lista, Sloan Stivens, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista