19/05/15 - 13:33h

Istomin prejak za Janka (ATP Ženeva)

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u prvom kolu ATP turnira u Ženevi! Bolji od našeg igrača bio je Uzbekistanac Denis Istomin rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:2, nakon svega 54 minuta tenisa. Teniser iz Uzbeksitana je dominirao tokom čitavog meča, te se zasluženo plasirao u naredno kolo gde će se sastati sa Belučijem.

J. Tipsarević02
D. Istomin66
Photo by TenisUzivo.com

Tokom čitavog meča kao da je samo Denis Istomin bio na terenu! On je dominirao u svim segmentima igre, Janko se mučio i to je rezultiralo ovako lako izgubljenim duelom za našeg tenisera.

Susret je počeo sjajnim servisima Uzbekistanca, a onda je u drugom gemu uspeo da iskoristi treću brejk loptu i najavi početak kraja za Srbina. Nastavak nije doneo ništa novo. Tipsarević je promašivao i iz forhenda i iz bekhenda, Istom je pogađao i bio smireniji, pa je sa još dva brejka na svom kontu Denis Istomin rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:0, za samo 22 minuta.

U drugom setu Srbin je svoju šansu propustio na samom startu. Tada je Janko došao do dve vezane brejk šanse, nije uspeo da ih iskorsti, a onda je već u narednom gemu protivniku dozvolio brejk, te potom materijalizaciju istog za velikih 3:0 za tenisera iz Uzbekistana. Dalji tok seta doneo je i prve gemove našem igraču, osvojio ih je svega dva, kada je servirao za smanjenje prednosti na 3:5, Denis Istomin drugi put u setu oduzima servis Tipsareviću i postavlja konačnih 6:2 u drugom delu igre.

Naredni rival Denisa Istomina biće Brazilac Tomas Beluči, koji je juče savladao Markosa Bagdatisa.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti