12/04/18 - 19:07h

Istanbul: Olga i Natalija bez plasmana u polufinale

Srpske teniserke Olga Danilović i Natalija Kostić nisu uspele da se plasiraju u polufinale ITF turnira u glavnom gradu Turske.

Danilovićeva, 269. teniserka na WTA listi, završila je svoje učešće u Istanbulu nakon poraza od Sabine Šaripove iz Uzbekistana.

U prva dva seta ovog susreta igrao se taj-brejk. Prvi je dobila Sabina, dok je drugi pripao srpskoj igračici. Odlučujući treći set je sa 6:3 u gemovima osvojila Šaripova i time se plasirala u polufinale turnira.

Poraz je pretrpela i Natalija Kostić. Njen duel sa Ruskinjom Olgom Dorošinom trajao je dva sata i 7 minuta, a Natalija je rezultatom od 0:2 u setovima eliminisana iz daljeg takmičenja.

Prvi set Dorošima je uzela sa 7:5 u gemovima, dok je u narednom, nakon dva napravljena brejka, slavila sa 6:3.

Sabina i Olga će za plasman u finale igrati jedna protiv druge.

Teme:   Natalija Kostić, Olga Danilović, Teniserke, Turniri, Vesti