26/04/18 - 12:54h

Istanbul: Krunićeva eliminisana u osmini finala

Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je u osmini finala WTA turnira u Istanbulu.

A. Krunić31
M. Sakari66

Aleksandra Krunić

Od nje je bolja bila Grkinja Marija Sakari, koja ju je pobedila sa 2:0 setovima, nakon 79 minuta igre.

Na početku prvog seta Makari je povela, a onda je Aleksandra izjednačila na 1:1. U nastavku je Grkinja osvojila tri vezana gema. 53. igračica na WTA listi je na kraju petog gema zatražila pomoć fizioterapeuta zbog bolova u leđima, nakon čega je uzela naredni gem. Velika bitka vođena je u šestom gemu, koji je na kraju pripao 48. teniserki sveta. Aleks je zatim smanjila prednost protivnice na 5:3, ali nije uspela da napravi preokret. Marija je set uzela sa 6:3.

U drugom setu grčka teniserka je bila ubedljiva i lako je završila gem u svoju korist. Ispustila je samo jedan gem i sa 6:1 otišla u četvrtinu finala.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA