20/04/17 - 15:26h

Ispao još jedan favorit u Monte Karlu: Kuevas bolji od Vavrinke!

Urugvajac Pablo Kuevas eliminisao je Stana Vavrinku u osmini finala turnira u Monte Karlu.

Twitter

Kuevas je pobedom protiv trećeg nosioca na turniru u dva seta, sa 6:4, 6:4 stigao do velikog uspeha, pošto će se u Monte Karlu po prvi put boriti za polufinale mastersa.

Urugvajac, trenutno 27. na ATP listi, je odigrao odličan meč, nije dozvolio ni jednu brejk loptu, a sa po jednim oduzetim servisom u oba seta uspeo je da izbaci Švajcarca iz daljeg učešća na turniru.

Kuevas je od samog starta krenuo silovito. Nakon što u uvodnom gemu nije iskoristio dve brejk lopte, u trećem je realizovao treću takvu šansu, još dva puta zapretio oduzimanjem servisa Vavrinki, i, na kraju, sigurnom igrom prilikom svog servisa, dobio prvi set.

U nastavku je ponovo igrao na visokom nivou, oduzevši servis trećem nosiocu na turniru već u prvom gemu. Nastavio je sigurno da servira, a potom i rutinski privede meč kraju.

U četvrtfinalu će protivnik urugvajskom teniseru biti Francuz Luka Puij, kome je zemljak Adrian Manarino predao meč posle tri odigrana gema, a pri rezultatu 3:0.

Teme:   Masters u Monte Karlu, Pablo Kuevas, Stanislas Vavrinka, Vesti