11/07/17 - 16:43h

Iskustvo protiv mladosti: Venus u 10. vimbldonskom polufinalu!

37-godišnja Amerikanka je trijumfom protiv Jelena Ostapenko u četvrtini finala trećeg grend slema u sezoni postala najstarija igračica koja je prošla u polufinale Vimbldona od 1994. godine.

Twitter

Petostruka šampionka najprestižnijeg turnira na planeti je do 10. polufinala u Londonu stigla nakon 75 minuta igre protiv osvajačice ovogodišnjeg Rolan Garosa, rezultatom 6:3, 7:5, i sada čeka bolju iz duela u kome igraju Britanka Džoana Konta i Simona Halep iz Rumunije.

Uvodni set je Venus dobila brejkom do koga je došla u drugom gemu, a onda ga rutinskom igrom sačuvala do kraja.

Iskoristila je i narednu brejk šansu, u trećem gemu drugog seta, ali nije se predavala mlada Letonka –
hrabro je igrala i uspela da vrati brejk za 3:3, a onda dođe na gem od izjednačenja u setovima. Američka veteranka je nastavila smireno, iskoristila par vezanih grešaka Ostapenko i povela sa 6:5, a potom nije propustila priliku da svojim servisom izbori plasman u pretposlednju rundu.

Četvrtfinale će ostati najveći uspeh na Vimbldonu za 20-godišnju devojku iz Rige, kojoj je ovo veliko iskustvo, i koja će morati između ostalog da poradi na svom drugom servisu pre svega. U meču protiv iskusne rivalke zabeležila je 20 vinera (Venus 13), i napravila 18 neiznuđenih grešaka (15).

Teme:   Jelena Ostapenko, Venus Vilijams, Vesti, Vimbldon