19/03/17 - 23:10h

Indijan Vels: Elena Vesnina osvojila najveći trofej u karijeri!

U ruskom finalu turnira iz Premier Serije u Indijan Velsu, Elena Vesnina je savladala Svetlanu Kuznjecovu i osvojila najvredniji trofej u karijeri.

zimbio.com

Velika borba viđena je u finalu prestižnog takmičenja, a Vesnina je iz nje izašla kao pobednik – 6:7 (6), 7:5, 6:4, nakon čak tri sata i pet minuta igre. Ovo je prva titula za Vesninu na turnirima ove kategorije, a ukupno treći WTA trofej u karijeri.

S druge strane, Kuznjecova je izgubila i treće finale Indijan Velsa, a ukupno 10, uz dva osvojena trofeja na turnirima iz Premier Mandatori Serije.

Ovo finale će ostati upamćeno i po tome što je u njemu odigrano najviše gemova u istoriji završnih predstava turnira u Indijan Velsu – ukupno 35. Prethodni rekord držale su naša Jelena Janković i Simona Halep, koje su u finalu 2015. godine odigrale 30 gemova.

Elena Vesnina će od ponedeljka postati 13. teniserka sveta, što će biti njen najbolji renking do sada, a takođe će poboljšati svoju poziciju u “trci za Singapur”, odnosno borbi za plasman na Završni turnir za dame – ona će posle titule u kalifornijskoj pustinji zauzeti šesto mesto, dok će Svetlana Kuznjecova pasti na osmo.

U prvom setu su teniserke razmenile po dva brejka, bre nego što je Kuznjecova u neizvesnom taj-brejku bila bolja za malo – 8:6. Izgledalo je da će ona biti ta koja će podići protivnički pehar, pošto je povela sa 4:2 u drugom setu, ali, Vesnina je imala odgovor.

Usledio je veliki preokret – Elena najpre preokreće na 5:4 i dolazi u situaciju da servira za izjednačenje. Ipak, Kuznjecova je uzvratila, ali uporna Vesnina odmah pravi novi brejk, a zatim ga potvrđuje za 7:5.

I u trećem setu je Svetlana vodila sa 4:2, ali je Vesnina tada ušla u furioznu seriju i sa četiri osvojena gema u nizu dobija veliko finale.

Teme:   Elena Vesnina, Masters u Indijan Vels, Svetlana Kuznjecova, Vesti