13/02/14 - 22:20h

Indija: Ilija u polufinalu čelendžera

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u polufinale čelendžera u Indiji. Srbin je u četvrtfinalu savladao Argentinca Agustina Velotija rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Ika će se u borbi za finale sastati sa Kazahstancem Nedovjesovim.

I. Bozoljac66
A. Veloti44
Ilija Bozoljac

Photo by TenisUzivo.com

Ilija je do sada sjajan na ovom turniru, a posle pobede nad Jangom, savladao je Japanca Soedu, a sada i Argentinca Velotija. U prvom setu Ilija je brejkom stigao do prednosti, a potom je sačuvao prednost i osvojio uvodni deo igre rezultatom 6:4.

Drugi set je u odnosu na prvi, koji je trajao 35 minuta, trajao duže, a rezultat je bio identičan. Bozoljac je uspeo da napravi brejk više od protivnika i tako dođe do plasmana u polufinale- 6:4.

U polufinalu će se Bozoljac kao što smo rekli sastati sa Kazahstancem Nedovjesovim koji je u četvtrfinalu bio ubedljiv protiv Francuza Gueza (6:1, 6:3)

Teme:   ATP, Ilija Bozoljac, Teniseri, Turniri, Vesti