12/05/16 - 21:25h

Igra živaca: Nole od 0:6 do četvrtfinala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu, nakon što je sa 2:1 u setovima porazio Tomaža Belušija iz Brazila.

N. Đoković066
T. Beluši632

Novak je meč započeo greškama. Već u prvom gemu napravio ih je četiri, uglavnom forhendom, i protivniku poklonio brejk. Nakon toga Đoković je bio neprepoznatljiv. Naredna dva gema izgubio je bez osvojenog poena, te je Brazilac uz dva brejka prednosti imao vođstvo od 3:0.

Usledile su greške Belušija, ali ga to nije mnogo omelo – poveo je sa 4:0. Na startu petog gema Đoković je bio vidno nervozan. Besno je udario lopticu u mrežu, i uprkos prilici da se upiše na semafor, i ovaj gem je prepustio Brazilcu. Beluši je brzo priveo set kraju, a ovo je bio prvi od 2012. godine koji je Novak izgubio sa 6:0.

Mučio se Đoković i u prvom gemu drugog seta, a kada je napokon osvojio, uz ovacije publike uspeo je da nastavi u istom ritmu. Čuvali su servise sve do šestog gema, kada je Novak došao do prvog brejka na meču. Poveo je sa 4:2, a tri gema kasnije došao do izjednačenja u setovima – 6:3.

Nakon drugog seta, sve se vratilo na svoje i na terenu smo videli Đokovića na kog smo navikli. Imao je dve brejk prilike, obe je iskoristio i sa 6:2 došao do pobede u ovom setu.

Novak će u četvrtfinalu igrati protiv Španca Rafaela Nadala.