09/06/16 - 13:55h

Hertogenboš: Jelenu izbacila 120. na svetu

Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Hertogenbošu. Bolja od nje sa 2:1 u setovima bila je 120. teniserka sveta, Evgenija Rodina iz Rusije.

J. Janković714
E. Rodina666

Meč između Jelene Janković i Evgenije Rodine trajao je dva sata i 15 minuta, a ruska teniserka je slavila nakon preokreta – 6:7, 6:1, 6:4 i plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Hertogenbošu.

Rodina je od samog starta igrala bolje od naše teniserke, koja posle niza povreda, očigledno još uvek nije pronašla pravu formu. Brejkom u petom gemu prvog seta Ruskinja je povela sa 3:2, ali nije uspela da realizuje brejk, jer je Jankovićeva odmah uzvratila ribrejkom – 3:3. Kako su do kraja seta čuvale svoje servise, ovaj deo meča završen je u taj-brejku koji je sa 7:2 dobila naša teniserka.

Drugi set bio je potpuni fijasko za srpsku teniserku. Uspela je da osvoji samo jedan gem, a uz dva brejka prednosti Rodina je slavila sa 6:1 i izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećem gemu odlučujućeg seta Rodina je oduzela Jeleni servis i povela sa 2:1. U naredna tri gema Jankovićeva je izjednačila rezultat, ali je nakon toga Ruskinja došla do novog brejka koji je sačuvala sve do kraja meča. Ovaj set dobila je sa 6:4 i tako došla do plasmana u četvrtfinale, gde će joj protivnica biti Amerikanka Koko Vandevej.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti