06/05/13 - 14:30h

Has šampion Minhena, Vavrinka i Pavljučenkova slavili u Portugalu

U nedelji iza nas u Minhenu je odigran ATP turnir serije 250. Tomi Has je osvojio titulu u nemačkom gradu, a na Otvorenom prvenstvu Portugalije slavili su Švajcarac Stanislas Vavrinka i Anastasija Pavljučenkova iz Rusije.

Tomi Has

Tomi Has

Nemac Tomi Has osvojio je juče turnir u Minhenu i tako došao do četrnaeste titule u karijeri. Has je u finalu turnira serije 250 savladao zemljaka Filipa Kolšrajbera sa 6:3, 7:6. 35-godišnjem Nemcu trebalo je manje od sat i po vremena da savlada svog kolegu. Pre trinaest godina Has je igrao finale ovog turnira, a tek sada mu je pošlo za rukom da osvoji titulu u svojoj zemlji. On je trenutno trinaesti teniser sveta, a najbolji plasman u karijeri imao je 2002. kada je bio drugi na ATP listi. U konkurenciji dublova slavili su Jarko Nieminen i Dmitri Tursunov.

Na Otvorenom prvenstvu Portugalije titule su osvojili Stanislas Vavrinka i Anastasija Pavljučenkova. Ruskinji je ovo drugi trofej ove sezone, a peti u karijeri. U finalu je sa 7:5, 6:2 savladala Karlu Suarez Navaro iz Španije. Stanislas Vavrinka je na neki način napravio iznenađenje savladavši Španca Davida Ferera sa 6:1, 6:4. On je tako došao do četvrte titule u karijeri. U konkurenciji dublova slavili su Skot Lipski i Santijago Gonzales, kao i Kristina Mladenović i Hao-Čing Čan.

Teme:   Anastasija Pavljučenkova, ATP, ATP 250, ATP u Minhenu, Stanislas Vavrinka, Tomi Has, Turniri, Vesti