19/05/18 - 20:16h

Halep nakon preokreta u finalu Rima

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u finale turnira Premijer serije u Rimu.

Prva igračica sveta u polufinalu je savladala Ruskinju Mariju Šarapovu, nakon dva sata i 26 minuta igre.

U prvom setu viđeno je čak devet brejkova, a jedan više od protivnice napravila je Šarapova koja je ovaj deo susreta dobila rezultatom od od 6:4.

Halep je u nastavku duela bila mnogo bolja. Ispustila je samo jedan gem i sa 6:1 izjednačila rezultat.

U odlučujućem setu Marija prvi gem je uzela na sevis rumunske teniserke, ali se Simona servis odmah vratila. Izjednačene su bile sve od osmog gema, kada je Halep uzela dva naredna i osvojila set sa 6.4.

U borbi za šampionsku titulu boriće se sa Ukrajinkom Elinom Svitolinom koja je bila bolja od Anet Kontavej.

Teme:   Marija Šarapova, Simona Halep, Teniseri, Turniri, Vesti