22/06/17 - 18:44h

HALE: Nišikori predao, Federer rutinski do četvrtfinala

Poznati su svi četvrtfinalni parovi ATP turnira u Haleu.

U četvrtak su odigrna preostala četiri meča osmine finala takmičenja u nemačkom gradu. prvi od njih je trajao svega 36. minuta, pošto je treći nosilac Kei Nišikori zbog povrede bio primoran da preda Karenu Kačanovu, pri rezultatu 2:3 u prvom setu.

Ruski predstavnik će se za polufinale boriti protiv zemljaka Rubljeva, koji je u ruskom okršaju bio bolji od znatno iskusnijeg Miše Južnjija sa 6:0, 3:6, 6:3.

Malo iznenađenje napravila je domaća uzadnica Florijan Majer, koji tradicionalno dobro igra na ovom takmičenju. Nemac je bio bolji od prošlonedeljnog šampiona Štutgarta Luke Puija, savladavši ga u tri seta – 6:7(6), 6:4, 6:3.

On će u četvrtfinalu imati verovatno i najtaži zadatak, pošto igra protiv Rodžera Federera. Švajcarac se konsolidovao nakon prošlonedeljne rane eliminacije u Štutgartu i zabeležio drugi uzastopni trijumf u Haleu. Peti teniser sveta je u dva seta porazio Mišu Zvereva iz Nemačke – 7:6(4), 6:4.

Rodžer tokom meča nije dozvolio nijednu brejk loptu rivalu, pa će tako protiv još jednog domaćeg igrača pokušati da nastavi put ka ukupno devetoj tituli na ovom turniru. Protiv Zvereva je ostvario 21. pobedu u sezonu, uz svega dva poraza.

Teme:   ATP u Haleu, Rodžer Federer, Vesti