21/06/18 - 15:55h

HALE: Ebden bolji od Kolšrajbera, prošao i Ćorić

Australijski teniser Metju Ebden plasirao se u četvrtinu finala ATP turnira u Haleu.

zimbio.com

60. igrač sveta pobedio je 36. mesta bolje rangiranog Nemca Filipa Kolšrajbera.

Ebden je do pobede došao nakon sat i 41 minuta provedenih na terenu

Prvi set osvojio je Kolšrajber sa 6:4, da bi u daljem toku meča Ebden napravio veliki preokret. U drugom setu napravio je dva brejka, ispustio samo jedan gem i ovaj deo duela dobio rezultatom od 6:1. U poslednjoj deonici meča Metju je ostao dominantniji. Ponovo je dva puta oduzeo protivniku servis i sa 6:2 uzeo treći gem, za konačnih 2:1 u setovima.

Njegov naredni protivnik biže bolji iz duela Rodžera Federera i Benoe Pera.

U četvrtinu finala plasirao se i hrvatski teniser Borna Ćorić.

On je nakon 80 minuta provedenih na terenu savladao Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije.

U prvom setu Borna je napravio jedan brejk i završio ga rezultatom od 6:4. Na startu drugog seta odmah je oduzeo protivniku servis. Ispustio je samo dva gema i rezultatom od 6:2 dobio ovaj deo igre i meč priveo kraju u svoju korist.

U sledećem kolu on će igrati sa pobednikom duela Florijana Majera i Andreasa Sepije.