22/09/16 - 12:47h

Gvangžu: Jelena Janković u polufinalu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale WTA turnira u Gvangžuu.

J. Tipsarević66
B. Kavčić14

Jelena Jankovic

Jelena Janković je u četvrtfinalu takmičenja u kineskom gradu savladala nemačku teniserku Sabine Lisicki u dva neizvesna seta. U polufinalu, Srpkinja će se sastati sa Hrvaticom Anom Konjuh, koja je takođe u dva seta savladala Amerikanku Brejdi. Drugi polufinalni par čine Curenko i Kontaveit.

Jelena Janković je ujedno zadrlava nepobedivost protiv Sabine Lisicki – slavila je u svih sedam međusobnih duela.

37. teniserka sveta je u prvom setu napravila preokret, od 0:2 stigla je do 4:3, a potom nije iskoristila priliku da pri vođstvu od 6:5 uspešno odservira za set. Ipak, u taj-brejku je, iako je imala zaostatak od 2:0, uspela da iskontroliše situaciju i dobije ga sa 7:4.

U drugoj deonici nije bilo toliko uzbudljivih gemova – Jelena je napravila brejk za 4:2 ali je odmah potom ispustila svoj servis. Pri rezultatu 4:4, sigurno je odservirala i povela, da bi zatim jako brzo stekla i tri meč lopte na servis rivalke. Drugu je iskoristila i obezbedila plasman u polufinale.

Ovim rezultatom, nekada prva teniserka sveta izjednačila je najbolji rezultat sezone – polufinale u Majorci, kada je eliminisana od Sevastove. Protiv KOnjuh će odigrati tek drugo polufinale u 2016. godini.

Teme:   Jelena Janković, Vesti