14/07/16 - 16:49h

Gštad: Jelena izgubila od 797. na svetu!

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je na startu turnira u Gštadu, sa 2:1 u setovima. Bolja od nje bila je domaća teniserka Rebeka Masarova.

J. Janković642
R. Masarova166

Rebeka Masarova je jedna od najboljih teniserki sveta – ali u juniorskoj konkurenciji. Treća je na planeti i aktuelna šampionka Rolan Garosa.

Devojka koja će u avgustu napuniti 17 godina na WTA listi zauzima 797. poziciju, a trebalo joj je sat vremena i 40 minuta da eliminiše nekada prvu na svetu, Jelenu Janković.

Naša teniserka je odlično ušla u meč, što se i očekivalo. Za samo 26 minuta povela je sa 1:0 u setovima, a protivnici prepustila samo gem.

U prva četiri gema drugog seta nijedna nije uspevala da sačuva svoj servis – 2:2. U sedmom gemu teniserka iz Švajcarske je dobila novu šansu za brejk i iskoristila je za vođstvo od 4:3. Brejk prednosti sačuvala je do kraja seta u kom je slavila sa 6:4.

Dobijeni set bio je vetar u leđa mladoj Masarovoj, koja je slavila i u odlučujućem delu meča. Dva puta je oduzela servis naše teniserke, dok Jelena nije iskoristila jednu brejk priliku koju je imala – 6:2.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Vesti