25/10/14 - 17:22h

Gofan zaustavio sjajan niz Ćorića! (ATP Bazel)

Belgijanac David Gofan plasirao se u finale ATP turnira iz serije 500 u Bazelu, pošto je u polufinalu savladao 17-godišnjeg hrvatskog tenisera Bornu Ćorića sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3 posle nešto više od dva sata igre.

D. Gofan636
B. Ćorić463

David-Goffin-img23350_668

Belgijski teniser je tako prekinuo sjajan niz pobeda mladog Hrvata koji je prethodno pobedio Gulbisa i Nadala.

U prvih šest gemova nije bilo previše uzbuđenja i teniseri su bili sigurni na svoj servis. Ključni trenutak u setu dogodio se u sedmom gemu, kada Belgijanac koristi svoju šansu i uspeva da oduzme servis mladom Hrvatu. Do kraja je rutinski sačuvao stečenu prednost i prvi set rešio u svoju korist sa 6:4.

Uvodni gem drugog seta u kome je na servisu bio Ćorić je bio maratonski, ali je hrvatski teniser uspeo na kraju da ga osvoji. U narednom je uspeo i da oduzme servis Gofanu, što se ispostavilo sasvim dovoljnim da rezultatom 6:3 stigne do izjednačenja u setovima.

Iskusni Belgijanac je u trećem seta podigao procenat prvog servisa što mu je značajno olakšalo posao. U četvrtom gemu je iskoristio brejk priliku koja mu se ukazala i poveo sa 3:1. U nastavku je rutinskom igrom priveo meč kraju, s tim da je u gemu u kome je servirao za trijumf propustio tri vezane meč lopte, ali je zato iskoristio četvrtu i obezbedio plasman u finale.

Gofan će se u nedelju u finalu za titulu boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Rodžer Federer i Ivo Karlović.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bazelu, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti