08/10/16 - 12:51h

Gofan i Kirjos za trofej u Tokiju!

Belgijanac David Gofan i Nik Kirjos iz Australije igraće u finalu ATP turnira u Tokiju.

David Gofan

David Gofan

Gofan je postavljen za petog nosioca na turniru i u polufinalu je savladao Hrvata Marina Čilića.

Meč je trajao sat vremena i 40 minuta, a Belgijanac je 11. tenisera sveta porazio sa 7:5, 6:4. Imao je Čilić prednost od 5:3 u prvom delu meča, ali se tu zaustavio. Gofan je vezao četiri dobijena gema i slavio sa 7:5.

Drugi set rešila je jedina brejk prilika Gofana. Poveo je sa 3:2, a brejk prednosti sačuvao do kraja – 6:4.

Belgijanac će se u nedelju boriti za svoju treću ATP titulu, a prvu od 2014. godine.

Sa druge strane mreže igraće Australijanac Nik Kirjos. Šesti favorit na takmičenju u Tokiju savladao je u polufinalu Francuza Gaela Monfisa. Njih dvojica su priredili sat i po vremena sjajnog tenisa, a Kirjos je slavio sa 6:4, 6:4.

Australijanac je napravio prvi brejk na meču i poveo sa 4:3, ali je naredni gem definitivno odlučio pobednika ovog seta. Odigrano je 15 poena, Monfis je propustio dve prilike za brejk, pa je Kirjos ubrzo došao do konačnih 6:4.

U prva dva gema drugog seta razmenili su servise, a u sedmom gemu Kirjos je napravio brejk koji ga je odveo do pobede. Poveo je sa 4:3, a prednost je sačuvao do kraja – 6:4.

Australijanac će se boriti za treću ATP titulu u karijeri i treću ove godine.

Ovo finale će biti prvi međusobni susret Gofana i Kirjosa.

Teme:   David Gofan, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti