GODINA BEZ TITULE: Novak poražen u finalu Kvinsa!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da osvoji ATP titulu u Kvinsu.

N. Đoković763
M. Čilić576

Njega je u finalu pobedio hrvatski teniser Marin Čilić nakon tri sata provedenih na terenu.

I SET

Prvi set obojica su započeli sigurnim servisom. U sedmom gemu, pri rezultatu od 3:3, vodila se velika borba. Đoković je spasao pet brejk lopti i gem je ipak pripao njemu. U 12. gemu srpski teniser je iskoristio treću set loptu i ova deo susreta dobio na protivnikov servis rezultatom od 7:5.

II SET

Sjana igra dvojice tenisera nastavila se i u drugom setu. Prvu priliku za brejk u ovom delu meča imao je Novak u drugom gemu, ali je Čilić uspeo da spase dve brejk lopte i izjednači na 1:1. Ni sa jedne strane do kraja nije bilo brejkova i pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku. Tu je sa 6:4 bolji bio Čilić za izjednačenje od 1:1 u setovima

III SET

U odlučujućem delu susreta teniseri su sačuvali svoje servise sve do osmog gema kada je Marin iskoristio drugu brejk loptu za rezultat od 5:3 u njegovu korist. Nakon toga brzo je osvojio i naredni gem za 6:3 i trijumf u ovom duelu.

Đokoviću je ovo bilo 99. ATP finale, a 31. u kom je poražen. Na turnir u Kvinsu došao je kao 22. igrač sveta, a zahvaljujući plasmanu u finale očekuje ga napredak na listi do 17. pozicije.

Ovo je za Novaka bila prva borba za trofej nakon povrede i operacije lakta, a poslednji turnir osvojio je u Istbornu pre skoro godinu dana.

Ovo je najduže igrano finale u istoriji turnira u Kvinsu.

Teme:   ATP u Kvinsu, Marin Čilić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti