07/02/16 - 20:48h

Gaskeu treća titula u Monpeljeu

Rišar Gaske je osvojio ATP 250 turnir u Monpeljeu, pobedom u finalu nad zemljakom Pol Anri Matjuom 7:5, 6:4.

Gaske

Gaske

Gaske je osvojio treću titulu na ovom turniru u četvrtom uzastopnom finalu. On sada ima skor 13:12 u ATP finalima, Poslednju titulu osvojio je prošlog maja u Estorilu. Trijumfom u Monpeljeu zaradio je 82 450 evra.

Matju je bolje započeo prvi set koji je trajao 55 minuta. Poveo je sa 3:0, ali je Gaske uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3. Imao je Gaske priliku da produži seriju, međutim, Matje je spasao tri brejk lopte u sedmom gemu, a potom i sam oduzeo servis rivalu i došao u situaciju da servira za set pri rezultatu 5:4. Ipak, stariji od dva Francuza je osvojio samo tri poena u naredna tri gema, pa je Gaske poveo sa 1:0.

Na krilima stečenog samopouzdanja, Gaske je nastavio seriju brejkom već na startu drugog seta. Imao je priliku da povede sa 5:2, ali je na kraju strahovao za prednost jer je morao da spašava dve brejk lopte. Na kraju je 10-i igrač sveta slavio sa 6:4.

Matju je poslednji put savladao Top 10 igrača još 2008, na Olimpijskim Igrama u Pekingu.

Teme:   ATP u Monpeljeu, Rišar Gaske, Vesti