08/10/17 - 15:20h

Garsija slavila u Pekingu i dostigla nešto što niko pre nje nije

Francuskinja Karolin Garsija osvojila je titulu na WTA turniru u Pekingu, savladavši u finalu novu prvu igračicu sveta, Simonu Halep iz Rumunije.

U susretu koji je trajao nešto manje od dva sata, Garsija je bila bolja sa 6:4, 7:6 (7:3).

Garsija je pre nedelju dana bila najbolja na turniru u Vuhanu, takođe takmičenju iz Premijer serije, te je postala prva igračica u istoriji kojoj je uspelo da osvoji ta dva turnira u istoj godini.

Francuskinja je danas igrala svoje sedmo WTA finale, a došla do pete titule u karijeri.

Garsija je sebi obezbedila plasman u TOP 10 na WTA listi prvi put u karijeri. Turnir je započela kao 15. igračica sveta, a od ponedeljka će biti na devetom mestu rang liste.

Teme:   Karolin Garsija, Teniserke, Turniri, Vesti