08/02/15 - 19:22h

Garsija Lopez preko Sepija do titule u Zagrebu!

Španski teniser Giljermo Garsija Lopez osvojio je titulu na ATP turniru u Zagrebu trijumfom protiv italijanskog tenisera Andreasa Sepija sa 2:0, po setovima 7:6(4), 6:3 posle nešto više od jednog i po sata igre.

G. Garsija-Lopez76
A. Sepi63

Garsija Lopez

Pobedom u finalu turnira u Zagrebu, Garsija-Lopez je stigao do svoje četvrte titule u karijeri i prvog trijumfa protiv Andreasa Sepija u njihovom petom okršaju.

Prvi set je bio izjednačen, iako je Španac bio bliži brejku, u tri navrata je imao priliku da oduzme servis svom rivalu, ali nije uspeo da ih realizuje. Epilog prvog dela igre je viđen u taj-brejku, u kome je Sepi poveo sa 4:1, ali je potom usledila serija Lopeza od šest vezanih poena, kojom je tesan prvi set rešio u svoju korist.

U drugom setu egal je bio do rezultata 2:2, da bi u petom gemu, Italijan uspeo da prvi put u meču oduzme servis rivalu, ali to je bilo praktično sve što je uradio do kraja susreta. Garsija-Lopez je u nastavku trijumfalnom serijom od četiri vezana gema, uz dva brejka, stigao do pobede i titule u prestonici Hrvatske.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Zagrebu, Rang Lista, Teniseri, Turniri