06/02/16 - 21:00h

Francusko finale u Monpeljeu

Bolji u francusko-nemačkim polufinalnim okršajima na ATP turniru u Monpeljeu bili su domaći teniseri. U nedelju od 17 časova, za trofej će se boriti Rišar Gaske i Pol Anri Matju.

Gaske

Gaske

U oba polufinala, francuski teniser je savladao nemačkog.

Matju – Zverev 7:6, 7:5
Gaske – Braun 1:6, 6:4, 6:3

Veteran Pol Anri Matju (34) je posle sat i 56 minuta borbe slomio otpor mladog Aleksandera Zvereva. Iako ju je ostvario u dva seta, Matju je do pobede došao posle velike borbe. U taj-brejku prvog seta bilo je 13:11. Francuz je prethodno poveo sa 2:0 u gemovima, ali je 18-ogodišnji Zverev uspeo da vrati brejk u sedmom gemu i zaradi čak tri set lopte u taj-brejku, ali je ipak ostao praznih šaka.

Ponovo je Matju stekao prednost brejka u drugom setu, ali je Zverev uspeo da se vrati u 10-om gemu, kada je njegov protivnik servirao za pobedu. Ipak, Matju je već u narednom gemu povratio prednost i potom sigurno odservirao za plasman u finale.

Rišar Gaske je uspeo da preokrene protiv Dastina Brauna, kojem je ovo bilo prvo ATP polufinale u karijeri. Gaske je kao prvi nosilac bio favorit, ali je do završne predstave stigao tek pošto je konsolidovao svoju igru u drugom delu drugog seta.

Delovalo je kao da je Braun na pragu iznenađenja – Nemac je napravio tri brejka u prvom setu, a na isti način je započeo i drugi, u kojem je vodio sa 2:0. Tek nakon četiri izgubljena servisa za redom, Rišar Gaske je uspeo da se vrati u meč, osvoji drugi set, i sa dva brejka u trećem ostvari plasman u finale.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Monpeljeu, Turniri, Vesti