04/03/18 - 18:41h

Fonjini trijumfovao u finalu Sao Paola!

Italijanski teniser Fabio Fonjini osvojio je titulu na ATP turniru u Sao Paolu.

20. igrač sveta u finalu je savladao Nikolasa Harija iz Čilea. Njihov duel trajao je sat vremena i 34 minuta, a Italijan je pobedio rezultatom 2:1 u setovima.

U prvom delu susreta 73. teniser na ATP listi igrao je mnogo bolje. Napravio je dva brejka i dozvolio protivniku da osvoji samo jedan gem.

U nastavku meča Fonjini je napravio preokret. On je uradio isto što i Hari u prvom setu. Osvojio je dva gema na protivnikov servis i ispustio jedan gem. Tako je izjednačio sa 1:1 u setovima.

Treći set je bio neizvestiji. Njih dvojica su do šestog gema napravili po jedan brejk i izjednačili se na 3:3. Nakon toga, Fabio je preuzeo vođstvo sve do kraja seta koji je dobio sa 6:4, a time i osvojio titulu na ovom turniru.

Italijanskom teniseru je ovo šesti trijumf u finalima, a prvi ove godine.

Teme:   ATP, Fabio Fonjini, Teniseri, Turniri, Vesti