17/06/17 - 19:25h

Finale džinova: Miler i Karlović za titulu u Hertogenbošu

U finalu ATP 250 turnira u Hertogenbošu sastaće se dva izrazito visoka igrača – Žil Miler i Ivo Karlović.

U prvom polufinalu, Žil Miler je pobedio domaću uzdanicu Aleksandera Zvereva sa 7:6, 6:2, dok je u hrvatskom okršaju Ivo Karlović bio bolji od Marina Čilića sa 7:6 (5), 5:7, 7:6 (2).

U polufinalnom okršaju drugog i četvrtog nosioca sve je rešeno za sat i 26 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka iako je Miler imao četiri brejk lopte. Ono što je propustio u osmom gemu uradio je u tajbrejku i tako dobio prvi set.

U drugom setu je Miler ekspresno završio posao i uz dva brejka meč priveo kraju.

Mnogo uzbudljivije bilo je u okršaju prvog i trećeg nosioca – hrvatski asovi su se žestoko borili za finale, a na kraju je slavio “Div sa Šalate” i izjednačio u međusonim duelima na 4:4.

Čilić je u prvom setu imao tri brejk šanse pa čak i set loptu. Karlović je ipak odoleo i u taj brejku poveo sa 1:0.

U drugom setu, Čilić je bio odlučniji kada mu se ukazala prilika i uz jedan osvojen gem na Karlovićev servis uspeo da uvede meč u treći set u kome je ponovo imao svoje prilike ali ih nije koristio – Karlović je imao meč loptu u 13. gemu, ali je pitanje pobednika ipak odlučeno u taj brejku.

Teme:   ATP u Hertogenbošu, Ivo Karlović, Vesti, Žil Miler