27/04/15 - 19:15h

Filip u drugom kolu Eštorila!

Srpski teniser Filip Krajinović plsairao se u drugo kolo ATP turnira u Eštorilu! Srbin je u prvom meču eliminisao Kolumbijca Alehandra Gonzalesa rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3, nakon jednog sata i 8 minuta tenisa. U narednom kolu rival našeg tensiera biće pobednik meča Ramos – Kirgios.

F. Krajinović66
A. Gonzales33
Filip Krajinovic

Duel je sasvim zasluženo pripao našem igraču koji je dominirao tokom čitavog meča i lako se palsirao u naerdno kolo takmičenja u Portugalu.

Meč je počeo brejkovima sa obe strane, pa je u prva tri gema viđeno toliko oduzenih servisa i prednost za našeg tenisera od 2:1. U nastavku seta Srbin je nastavio u boljem ritmu servisa. Servirao je bez greške, uspeo je da još ejdnom oduzme servis Gonzalesu i na kraju je zasluženo osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.

Drugi set bio je sličan sa prvim, Filip Krajinović je nastavio da dobro servira, dobro je to radio i Kolumbijac, ali je teniser iz Srbije u osmom gemu došao do prve i jedine brejk prilike, iskoirstio ju je i došao do prednosti od 5:3. U sledećem gemu Srbin uspeva da materijalizuje stečeno, te osvaja i drugi set rezultatom 6:3.

U narednom kolu rival našeg tensiera biće pobednik meča Ramos – Kirgios.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Estorilu, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti