12/08/15 - 16:31h

Filip preko prvog nosioca do četvrtfinala turnira u Pragu!

Srpski teniser Filip Krajinović obezbedio je plasman u četvrtfinale čelendžera u Pragu pobedom protiv prvog favorita turnira, Španca Alberta Ramosa Vinjolasa.

F. Krajinović67
A. Ramos-Vinjolas45

Filip

Filip

Krajinović je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5 posle jednog sata i 50. minuta igre. Dejvis kup reprezentativac Srbije će u borbi za prolaz u polufinale igrati protiv kvalifikanta iz Brazila, Rožerija Dutre Silve, koji je u okviru druge runde bio bolji od Mađara Martona Fukoviča.

Već u ranoj fazi meča videli smo tri brejka u nizu, od čega su dva pripala srpskom teniseru, što se ispostavilo ključnim za ishod prvog seta. Krajinović je do kraja prvog dela uspeo da sačuva stečenu prednost, uprkos tome što je Španac u nekoliko navrata ozbiljno pripretio, i privede set kraju rezultatom 6:4.

Uzvratio je 55. teniser sveta brejkom odmah na startu drugog perioda i održavao je tu prednost sve do rezultata 5:3. Od tog trenutka, 23-godišnji Somborac je najpre uhvatio rezultatski priključak i poravnao na 5:5, da bi u samoj završnici još jednom oduzeo servis protivniku i tako stigao do velike pobede i plasmana među osam najboljih na turniru u Češkoj.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Drugo Kolo, Filip Krajinović, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti