11/01/15 - 13:03h

Federerov 1000. trijumf u karijeri i titula u Brizbejnu!

Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je svoju 83. titulu u karijeri. Svajcarac je do titule došao trijumfom u finalu ATP turnira u Brizbejnu protiv Kanađanina Miloša Raonića sa 2:1, po setovima 6:4, 6:7(2), 6:4 posle dva sata i 13. minuta igre.

R. Federer666
M. Raonić474

Roger Federer

Švajcarac Rodžer Federer, nekadašnji broj 1 i osvajač 17. Gren slem trofeja, pobedom u Brizbejnu ušao u je “klub 1000”, pošto je ovo bila njegova 1000. pobeda na ATP turu. Pored njega to su još učinili samo Džimi Konors i Ivan Lendl.

Švajcarac je stigao do osme pobede nad Kanađaninom iz devet međusobnih duela.

Federer je odlično odigrao prvi set, oduzeo je servis Raoniću u ranoj fazi i u nastavku rutinski sačuvao prednost. U drugom setu, Švajcarac je opet imao sjajan start, poveo je sa 2:0, ali je onda dopustio kanadskom teniseru da se vrati, što je ovaj iskoristio i poravnao rezultat na 2:2. Set je odlučen u taj-brejku, u kome je Federer poveo sa 2:0, ali je potom usledila fantastična serija Raonića od sedam vezanih poena, pa je duel otišao u treći set.

Federer1000

Federer1000

Odlučujući set je obeležilo mnogo brejk prilika na obe strane, čak deset, oba igrača su konstantno pritiskala servis rivala, ali su teniseri odolevali sve do desetog gema. Tada je švajcarski teniser uspeo da iskoristi brejk priliku, koja mu se ukazala, to je ujedno bila i meč lopta, pa je Federer, nakon Raonićeve lopte, koja je završila u mreži, mogao da počne da slavi 1000-ti trijumf u karijeri.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Brizbejnu, Finale, Miloš Raonić, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti