24/01/18 - 12:00h

Federer slomio otpor Berdiha, juri Novaka i Emersona!

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u polufinale Australijan opena nakon što je sa 3:0 u setovima nadigrao Tomaša Berdiha iz Češke.

Source: Clive Brunskill/Getty Images

Češki teniser je bolje startovao, imao je prednost od 3:0, ali je iskusni Švajcarac uspeo da se izbori za taj-brejk u prvom setu i da ga dobije sa ubedljivih 7:1.

Iako je nastavio da pruža jak otpor, Tomaš Berdih nije imao mnogo šansi protiv razigranog Federera.

Teniser iz Bazela je posle dva sata i 18 minuta igre slavio sa 7:6, 6:3, 6:4 i došao do polufinala Australijan opena 14. put u karijeri. Samo ga dva koraka dele od šestog trofeja na ovom grend slemu, čime bi se izjednačio sa Novakom Đokovićem i Rojem Emersonom po broju osvojenih titula.

Naredni protivnik Rodžera Federera biće Južnokorejac Hjon Čung, koji je sa 3:0 u setovima savladao Tenisa Sendgrena.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Rodžer Federer, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti