14/06/17 - 18:13h

SENZACIJA: Prežaljeni veteran pokvario Rodžerov povratak!

Rodžer Federer je doživeo šokantan poraz već u prvom meču po povratku na teren nakon dovipomesečne pauze!

Twitter

Federer je propustio kompletnu sezonu na šljaci i nije igrao ni na drugom gren slemu sezone, Rolan Garosu. Od trijumfa u Majamiju početkom aprila on je “odmarao”, a njegov prvi izlazak na teren završio se porazom od Tomija Hasa – 6:2, 6:7 (8), 4:6.

Nakon velike borbe i tri seta, od 35-godišnjeg Švajcarca bolji je bio četiri godine stariji Tomi Has, 302. igrač sveta, sa 2:6, 7:6 (10:8), 6:4.

U duelu dva veterana u drugom kolu turnira u Štutgartu, Federer, koji je bio postavljen za prvog favorita, dobio je prvi set ubedljivo, da bi Has u drugom setu posle taj-brejka izjednačio na 1:1.

Konačno, treći nastavak je Has dobio sa 6:4 i obezbedio prolaz pred domaćim navijačima u narednu rundu turnira.

Za 38-godišnjeg Nemca ovo je prvo četvrtfinale na nekom turniru još od 2014. godine. Bivši svetski broj dva suočiće se u njemu sa zemljakom Mišom Zverevim, koji je pobedio sa 7:6 (7:1), 6:2 po setovima još jednog nemačkog igrača, Janika Hanfmana.

Federer će pripreme za Vimbldon nastaviti na narednom takmičenju koje se igra na travi – sledeće nedelje nastupiće na turniru iz serije 500 u Haleu.

Teme:   ATP u Štutgartu, Rodžer Federer, Tomi Has, Vesti