14/10/17 - 15:25h

Federer preokretom do finala Šangaja

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u finale Mastersa u Šangaju.

U duelu protiv Argentinca Huana Martina del Potra koji je trajao minut manje od dva sata Federer je slavio sa 2:1 u setovima, nakon preokreta (3:6, 6:3, 6:3).

Otvorili su meč sa dva sigurna servis gema, a već u trećem Federer je imao prvu šansu za brejk. Nije je iskoristio, ali Argentinac svoju jeste, tri gema kasnije. Poveo je sa 4:2, a prednost sačuvao do konačnih 6:3 u ovom delu susreta.

I drugi set počeo je dobrim servisima i jednog i drugog igrača. Tek u šestom gemu Švajcarac je došao do brejk šansi, a iskoristio je petu za vođstvo od 4:2, posle 19 odigranih poena u ovoj deonici seta. Iako je imao priliku da završi i ranije, trećom set loptom dobio je ovaj deo susreta sa 6:3.

Odlučujući set Federer je dobio rutinski. Dve od dve šanse za brejk su bile iskorišćene i sasvim dovoljne za pobedu – 6:3.

Švajcarac će u finalu igrati protiv Rafaela Nadala, koji je nešto ranije danas eliminisao Marina Čilića.

Teme:   Huan Martin Del Potro, Masters, Masters u Šangaju, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti