23/08/15 - 08:00h

Federer preko Mareja do sedmog finala Sinsinatija!

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u finale Masters turnira iz serije 1000 u Sinsinatiju trijumfom protiv Britanca Endija Mareja.

R. Federer67
E. Marej46

Federer

Federer

Švajcarac je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6(6) posle jednog sata i 40. minuta igre, pa će u finalu igrati za svoju sedmu titulu u Sinsinatiju.

Rodžer je stigao do 14. pobede u 25. međusobnom susretu protiv Škotlanđanina i to je peti vezani trijumf švajcarskog igrača.

Što se tiče polufinalnog okršaja, Federer je počeo znatno odlučnije i agresivnije. Odmah na startu imao je dve brejk lopte, koje ipak nije uspeo da realizuje. No, već u narednom servis gemu protivnika ugrabio je novu priliku i brejkom poveo sa 2:1.

Bez većih problema drugi nosilac u Sinsinatiju sačuvao je stečenu prednost i sjajnom forhend paralelom sa bekhend strane stavio tačku na prvi deo igre posle 38. minuta.

Drugi set je bio potpuno izjednačen, samo je Federer imao jednu priliku da eventualno ugrozi servis rivala, ali bez uspeha. Odluka je pala u taj-brejku, u kome je Švajcarac iskoristio drugu meč loptu i slavio sa 8:6.

Rodžer Federer će u nedeljnom finalu odmeriti snage protiv Novaka Đokovića, koji je u prvom polufinalnom susretu posle preokreta nadigrao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova.

Đoković će pokušati da osvoji jedini Masters koji mu nedostaje u karijeri, a Švajcarac i Srbin su do sada u karijeri čak 40. puta ukrstili rekete i skor je izjednačen – 20:20.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Endi Marej, Finale, Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Polufinale, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti