14/09/15 - 19:55h

Federer pao za jubilarnu desetu GS titulu; Novak Đoković je novi šampion US Opena!!!

Srpski teniser Novak Đoković savladao je u finalu US Opena Švajcarca Rodžera Federera i došao do treće gren slem titule u ovoj sezoni! Novak je posle tri sata i 23 minuta igre slavio sa 3:1 u setovima, a ovaj gren slem trofej deseti je u njegovoj karijeri!

N. Đoković6566
R. Federer4744

Novak je sjajno ušao u meč, već u prvom gemu imao je tri brejk prilike, ali je Švajcarac uspeo da uz mnogo muka osvoji gem na svoj servis i povede sa 1:0. Za razliku od Federera, Đoković je odlično odigrao svoj prvi servis gem i bez izgubljenog poena došao do izjednačenja – 1:1. Usledio je brejk srpskog tenisera, ali nije uspeo da ga realizuje, pa dolaze do novog poravnanja – 2:2. U sedmom gemu Nole ponovo oduzima servis Švajcarcu, prelazi u vođstvo od 4:3, a brejk prednosti čuva do kraja prvog seta koji je dobio sa 6:4.

U drugom setu Federer je diktirao tempo igre. Novak je morao da se brani, pa je već u drugom gemu bio suočen sa pet brejk lopti koje je uspešno spasio. Čuvali su svoje servise, a u desetom gemu Federer je došao do novih brejk lopti, koje su ujedno mogle da odluče set, ali nije iskoristio dve prilike – 5:5. Poveo je Rodžer sa 6:5, a potom napravio brejk u gemu u kom je Nole servirao za taj-brejk, i na taj način dobio drugi set, sa 7:5.

Prava borba usledila je u trećem setu. Sigurni servisi u prva dva gema, a potom po jedan brejk sa obe strane za 2:2. Osmi gem ovog seta bio je od krucijalne važnosti za Đokovićevo samopouzdanje. Odigrano je jedanaest teških poena, spašene su dve brejk lopte, ali ga je Novak rešio u svoju korist i izjednačio rezultat na 4:4. U gemu nakon tog Nole dobija šansu da Fedeksu oduzme servis, a posle Rodžerovog slanja loptice van terena, Novak prelazi u važno vođstvo od 5:4. Švajcarca nije poljuljala Novakova prednost, pa u narednom gemu dolazi do dve vezane brejk šanse. Nole uspeva da ih spreči, i izjednači na 40:40, a potom sa još dva poena dolazi do pobede u ovom setu – 6:4!

Posle osvojenog trećeg seta, Đoković je dobio dozu samopouzdanja. Igrao je sigurnije, napadao, i činilo se da mu niko ne može na crtu. Poveo je sa 1:0 napravivši brejk, a zatim i povećao vođstvo na 2:0. U šestom gemu Federer je imao priliku da vrati brejk, ali mu nije pošlo za rukom, pa je Nole poveo sa 4:2. U narednom gemu srpski teniser još jednom oduzima servis Federeru, dolazi do velikih 5:2 i servira za titulu. Najbolji kad je najgore, Rodžer Federer uspeo je vrati jedan brejk i smanji Đokovićevu prednost na 5:3. Sigurnim servis gemom još se više približio Novaku – 5:4, a Srbin je ponovo servirao za trijumf. I u ovom gemu Švajcarac je dobio dve vezane brejk prilike, prvu je Novak spasio as udarcem, a drugu je Rodžer poslao u mrežu – 40:40. Nakon toga, Federer je propustio još jednu brejk šansu, a posle još jednog izjednačenja Đoković je došao do prve meč lopte, iskorstio je i stigao do desete gren slem titule u karijeri! Novak Đoković je novi šampion US Opena!

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti