02/03/17 - 11:48h

Federer: Ne znam kako sam uspeo da izgubim… (Video)

Nakon istorijske titule u Melburnu, Rodžer Federer je u drugom kolu Dubaija doživeo jedan od najbizarnijih poraza u karijeri.

Švajcarac je u više navrata imao dobijen meč protiv mladog Rusa Jevgenija Donskoja, ali je na kraju pognute glave napustio teren.

Za Federera nimalo nije karakteristično da poklanja pobede. Dugo će se pamtiti njegov poraz od Novaka Đokovića na US openu 2010. godine, kada se već spremalo slavlje u njegovom timu, ali ovaj preokret Donskoja je šokantniji ako gledamo kretanje rezultata.

18-struki grend slem šampion je u drugom setu imao tri meč lopte, u odlučujućem setu vodio je sa 5:2, ali je 116. teniser sveta uspeo da pobedi iako je i u taj brejku trećeg seta gubio sa 5:1.

Ni sam Federer ne razume kako je uspeo to sebi da dozvoli.

Imao sam svoje šanse, trebalo je nekako da završim meč. Ne znam kako sam ga ispustio, ali i on je igrao veoma dobro. Ovo je težak poraz. Mogao sam i da pobedim u dva seta, da sam sada već u krevetu i da razmišljam o meču sa Pujem, a sada sedim ovde i objašnjavam šta nije pošlo kako treba. Zato mi je teško da procenim ovaj neuspeh – rekao je Švajcarac.

Pogledajte kako je Donskoj napravio spektakulara preokret u taj-brejku trećeg seta:

Teme:   ATP u Dubaiju, Rodžer Federer, Vesti