21/01/15 - 15:33h

AO: Federer i Marej rutinski, Rafa se provukao!

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije trijumfom protiv Italijana Simone Bolelija posle preokreta rezultatom 3:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:2, 6:2. Duel je trajao dva sata i devet minuta igre.

Fedex

Fedex

Švajcarac je izgubio prvi set, ali je potom uhvatio ritam i u naredna tri seta pet puta oduzeo servis Italijanu, ne dopustivši mu nijednu brejk priliku.

Federer će u narednoj rundi na megdan još jednom Italijanu Andreasu Sepiju, koji je slavio protiv 29. nosioca Francuza Žeremija Šardija rezultatom 7:5, 3:6, 6:2, 6:1.

Britanski teniser Endi Marej prepustio je samo šest gemova Australijancu Marinku Matoševiću i trijumfovao sa 6:1, 6:3, 6:2. Škot je od samog starta nametnuo svoj ritam i nije dozvolio domaćem teniseru ni minumum šanse.

Marej

Marej će u trećem kolu odmeriti snage sa Sousom, koji je prošao dalje nakon predaje Slovaka Martina Kližana, inače 32. nosioca na turniru.

Španski teniser Rafael Nadal izborio je plasman u u treće kolo Australijan Opena posle velike borbe i pravog teniskog maratona sa kvalifikantom Timom Smičekom, koji je trajao preko četiri sata. Rezultat je bio 6:2, 3:6, 6:7 (2:7), 6:3, 7:5. Nadal je stekao prednost u setovima, ali je posle toga usledio značajan pad u igri Španca, dozvolio je Amerikancu da se vrati i preokrene rezultat. Sredinom meča, španski igrač je imao i zdravstvenih problema, pa je tražio i pomoć lekara.

Nadal Nadal[/caption]

Nastavak je ipak doneo veliki preokret, pošto je Nadal konsolidovao svoju igru, ponovo je delovao sigurno na terenu, uspeo je da stigne do izjednačenja brejkom u šestom gemu četvrtog seta, a potom i u završnici petog još jednom je to učinio, da bi u narednom gemu iskoristio četvrtu meč loptu i slavio trijumf.

Rafael

U narednoj rundi Španac će se sastati sa Izraelcem Dudujem Selom.

Kolšrajber – Tomić 7:6, 4:6, 6:7, 6:7

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Australian Open, Australijan Open 2015, Drugo Kolo, Endi Marej, Grend Slem, Nik Kirgios, Rafael Nadal, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki