03/11/12 - 15:40h

Fed kup: Šafarova bolja od Ane, Češka vodi 1:0

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u prvom meču finala Fed kupa od Lusi Šafarove rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3. Posle ovog susreta Čehinje vode sa 1:0, a priliku da izjednači imaće Jelena Janković koja igra drugi meč današnjeg programa protiv Petre Kvitove.

A. Ivanović43
L. Šafarova66
Ana Ivanovic, Reuters

Ana Ivanović

Ana Ivanović je prikazala bledu igru prepunu grešaka sa kojom nije mogla da parira sigurnoj Čehinji. Lusi Šafarova je porazila Ivanovićevu četvrti put zaredom.

Na početku se igrao tenis na ivici brejka,a prvi brejk u meču napravila je Čehinja i povela 2:1. Međutim već u narednom gemu Ana je uzvratila istom merom i izjednačila. Na žalost, to je bilo sve što je Ana uradila u prvom setu jer je Lusi stigla do novog brejka. Ana je prikazala bledu igru sa dosta grešaka koja je samo na mahove ličila na igru teniserke koja je bila osvajačica Rolan Garosa. Na kraju Šafarova je prvi set rešila u svoju korist, 6:4.

Šafarova je u drugom setu nastavila tamo gde je stala u prvom, odmah je stigla do brejka, a potom osvojila siguran servis gem za vođstvo od 2:0. Ana je tek u trećem gemu uspela da prekine njenu seriju, kada je uprkos nervozi bila sigurna na svom servisu. Ivanovićeva u narednim gemovima nije imala priliku da uzvrati, ali je Čehinja zato mogla do novog brejka pri rezultatu 4:2. Srećom, Ana se odbranila i smanjila na 4:3, pre nego što je počela da vrši veliki pritisak na Šafarovu. Ipak taj pritisak je bio jalov, te je Šafarova do kraja osvojila sve gemove i drugi set dobila rezultatom 6:3.

Teme:   Ana Ivanović, Fed kup, Teniserke, Vesti, Češka- Srbija