03/03/15 - 10:11h

Februar: Glasajte za najboljeg tenisera meseca! (Anketa)

Februar je iza nas. Mesec u kome je odigrano dvanaest ATP turnira, duplo manje WTA takmičenja i Fed kup. Od ove godine odlučili smo da uvedemo zanimljivo ‘takmičenje’ na našem sajtu. Naime, na kraju svakog meseca imaćete priliku da glasanjem u anketi izaberete najboljeg tenisera i teniserku u tom periodu. Pred vama su naši izbori za februar, a anketa će biti otvorena do srede 04. marta. Glasajte!

Borna Coric

Borna Coric

Borna Ćorić

Mladi hrvatski teniser ovog meseca ostvario je pomak od 30 mesta na ATP listi i sada je 61. igrač planete. Igrao je polufinale turnira u Dubaiju, rame uz rame sa velikim imenima, Novakom Đokovićem, Tomašem Berdihom i Rodžerom Federerom, a upravo ga je Švajcarac eliminisao. Ipak, Borna je zaslužio da se nađe na našoj listi, ne samo zbog ovog rezultata, već zbog toga što je sa ubedljivih 6:1, 6:3 u četvrtfinalu savladao člana ‘velike četvorke’, Britanca Endija Mareja.

Kei Nišikori

Kei Nisikori

Japanac Kei Nišikori je ovog meseca igrao na dva turnira i na oba je bio odličan. Prvo je u Memfisu osvojio titulu savladavši u finalu Kevina Andersona sa 6:4, 6:4, a onda je igrao u finalu Akapulka, gde je izgubio od Davida Ferera, sa 3:6, 5:7.

David Ferer

David Ferer

David Ferer

Dva turnira – dve titule. Tako je ovog meseca igrao fantastični David Ferer. U finalu turnira u Rio de Žaneiru je sa 6:2, 6:3 eliminisao Fabio Fonjinija, a u borbi za titulu na turniru u Akapulku savladao je Keija Nišikorija sa 6:3, 7:5.

Gael Monfis

Gael Monfis

Gael Monfis

Gael Monfis je tokom februara ostvario tri odlična rezultata. Igrao je finale u Marseju gde je izgubio od Žila Simona, zatim polufinale u Monpeljeu, gde je bolji od njega bio Rišar Gaske, i četvrtfinale u Rotertamu, gde ga je savladao Tomaš Berdih.

Anketa je otvorena do 4. marta. Možete glasati za dva tenisera:

Teme:   Anketa, Borna Ćorić, David Ferer, Februar, Gael Monfis, Kei Nisikori, Teniser meseca, Teniseri, Vesti