22/01/17 - 09:13h

Fantastični Miša Zverev srušio Marejeve snove o osvajanju titule!

Pedeseti teniser sveta, Nemac Miša Zverev, ostavio je Endija Mareja ove godine u Melburnu i bez četvrfinala, rušeći mu sve snove o konačnom osvajanju titule na Australijan openu!

Twitter

Melburn je ostao bez još jednog favorita! Prvi nosilac, Endi Marej glavni kandidat za osvajanje trofeja na Ozi openu eliminisan je već u osmini finala. Od njega je u četiri seta bio bolji 50. teniser sveta, Miša Zverev –7:5, 5:7, 6:2, 6:4!

Fantastični Nemac je pobedio posle tri sata i 33 minuta igre i sada za četvrtfinale čeka boljeg iz duela Kei Nišikori – Rodžer Federer (ovaj duel možete pratiti u direktnom prenosu na našem portalu)

Bio je ovo drugi međusobni okršaj dvojice tenisera – 2015. godine u Minhenu igrali su na šljaci, i Marej je lako pobedio sa 6:2, 6:2.

Prvi set je obeležilo čak pet brejkova. Prva dva, Britanac koji je bio vidno nervozan, uspeo je da uzvrati. Zverev je igrao napadački i u 11. gemu koristi novu ukazanu priliku za brejk i vođstvo od 6:5, a potom perfektno servira za početnu prednost u meču.

Velika borba nastavlja se i u drugom setu, u kome Zverev ponovo dva puta gubi servis, ali i uspeva da se vrati, a pri rezultatu 5:4 za Mareja spasi čak četiri set lopte. Međutim, sledeći servis gem Zverev gubi, pa Marej pravi novi brejk i izjednačava na 1:1 u setovima.

Ovo međutim ne remeti mnogo igru starijeg od braće Zverev, koji drži svog rivala čak deset minuta u odbrani prvog servisa u trećem setu. Česti izlasci na mrežu i volej udarci donose mu dva brejka prednosti i novo vođstvo u meču.

Nastavlja Nemac da pritiska i u četvrtom setu i to mu donosi brejk na samom startu.

Do kraja teniseri čuvaju svoj servis, bez ijedne prilike za eventualni brejk.

Servis-gem za pobedu Zverev dobija nakon velike borbe koristeći prvu meč loptu za najveću pobedu u karijeri.

Teme:   Australian Open, Endi Marej, Miša Zverev, Vesti