17/10/15 - 13:29h

Fantastična Jelena Janković u finalu Hong Konga!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u finale WTA turnira u Hong Kongu! Srpkinja je u jednom zaista odličnom, uzbudljivom i borbenom meču savladala Amerikanku Venus Vilijams sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5, nakon dva sata i 6 minuta velike borbe. Protivnica naše igračice u sutrašnjem finalu biće Nemica, Anđelika Kerber.

J. Janković67
V. Vilijams45
Jelena Jankovic

Jelena Jaković i Venus Vilijams zaista su pružile jedno tenisko uživanje u izuzetno napetom i dinamičnom susretu. Teniserke koje su svojevremeno bile najbolje na svetu pokazale su da i u tridesetim godinama mogu da igraju na vrhunskom nivou, da su željne trijumfa, borbe i pravog ženskog tenisa, koji se nekada igrao. U svemu tome bolje se snašla naša igračica, nekako je više želela pobedu i zasluženo je došla do nje i do novog finala, nakon Gvangžua.

Duel između dve nekada najbolje igračice planete počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a prve šanse za oduzimanje servisa rivalki imala je Amerikanka. Venus je u šestom i u osmom gemu imala po dve brejk prilike, ali je Srpkinja odigrala nekoliko spektakularnih poena, dobro je servirala i naterala Vilijams na greške, te ova nije uspela da potvrdi stečene brejk šanse. Tek udevetom gemu Jelena Janković je došla do 30:40 na servis Venus Vilijams, iskoristila je prvu svoju priliku za oduzimanje servisa, a onda je, ponovo spasivši još dve brejk lopte, dakle šest u ovom setu, uspela da dođe i do set lopte, da je iskoristi i postavi konačnih 6:4 u ovom delu igre.

Drugi set je počeo drugačije, a i bio je dosta drugačiji i uzbudljiviji. Dobro je Venus servirala u prvom gemu, u drugom je došla do dve brejk šanse i nekako je iskoristila drugu, a desetu u meču, te tako stigla do startnih 2:0. Međutim, uvek borbena Srpkinja se nije predavala, došla je do ribrejk prilike u trećem gemu, a onda ju je umalo i iskoristila, međutim čelendž je pokazao da je loptica koju je sa mreže poslala Vilijams svega nekoliko milimetara bila u terenu, te smo došli do izjednačenja – 40:40, a potom i do potvrde brejka od strane Amerikanke – 3:0. Nakon neiskorišćene brejk prilike i manjka sreće u prethodnom gemu JJ je dozvolila rivalki u četvrtom nove tri brejk šanse, ali se onda jednim spektakularnim poenom vratila u ovaj izuzetno uzbudljiv gem i na kraju ga nakon velike borbe osvojila za 1:3. Dve teniserke tu nisu stale, pa su već u sledećem, opet dugom gemu, odigrale sjajno, sa puno preokreta, a onda je Jelena Janković uspela da iskoristi svoju petu brejk priliku u ovom delu i to duplom servis greškom rivalke, te da tako vrati izgubljeno i servira za izjednačenje. Uspela je teniserka iz Srbije u svojoj nameri, te je nakon 48 minuta igre u drugom setu, a prvi je trajao 46 minuta, rezultat bio izjednačen – 3:3. Teniserke su prvo u nastavku dobro servirale, a onda je, možda i odlučujući, deveti gem pokazao da u našoj igračici ima još puno žara, vatre i želje za trijumfom. Imala je nakon 4:4 Venus Vilijams i velikih 40:15 u devetom delu igre. Srpkinja je uspela da preokrene, da se izbori za brejk šansu i da natera rivalku na grešku, te tako dođe do prednosti od 5:4, uz servis za meč. Loše je počeo sledeći gem, pošto je JJ dozvolila odmah 0:30 Venus, a onda i dve ribrejk lopte – 15:40! Jelena prvu spasava nakon drugog servisa i žestoke razmene sa osnovne linije, a drugu strašnim bekhendom za izjednačenje. Nakon toga Venus pokazuje svoje dobre strane, sjajnim forhend vinerom dolazi do treće brejk šanse, ali as udarcem Jankovićeva i to neutrališe. Međutim, naredna dva poena osvaja Amerikanka, uspeva da uzvrati ribrejkom i izjednači rezultat na 5:5. Ovakav gem nije uticao na Jelenu, uspela je da u narednom dođe do nove dve šanse da oduzme servis rivalki, učinila je to prvom i opet servirala za plasman u finale. Ovoga puta Jankovićeva nije pogrešila, iskoristila je prvu meč loptu i jedan od najboljih setova u ženskoj konkurenciji u poslednje vreme rešila u svoju korist sa 7:5!

Jelenina protivnica u finalu biće Anđelika Kerber iz Nemačke, koja je danas eliminisala iz daljeg takmičenja Australijanku, Smantu Stousur sa 6:2, 6:2.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti