25/06/15 - 18:03h

Egzibicija Budls: Novak bolji od Gaskea

Srpski teniser Novak Đoković zabeležio je prvu pobedu na egzibiciji u Budls klubu. On je u svom prvom meču na ovom turniru sa 2:1 savladao Francuza Rišara Gaskea.

Meč između Novaka Đokovića i Rišara Gaskea trajao je sat vremena i 25 minuta, a prvi teniser sveta slavio je sa 2:1 u setovima.

Novak je napravio brejk već u prvom gemu, a zatim u sedmom još jednom oduzeo servis Francuzu. Poveo je sa 5:2, a onda prepustio Gaskeu jedan brejk za 5:3. Francuz je došao na korak do izjednačenja (5:4), ali je Đoković servirao za set i poveo 1:0 (6:4).

U drugom setu Novak je propustio tri brejk prilike, a Gaske nije ni imao nijednu, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Posle četrnaest odigranih poena i Novakove meč lopte, Francuz je slavio sa 8:6.

Treći set igrao se na dve razlike, a Novak i Rišar odigrali su osamnaest gemova. Đoković je zabeležio tri brejka, a Francuz jedan manje, pa je konačni rezultat bio 10:8 za najboljeg tenisera sveta.

Teme:   Novak Djoković, Rišar Gaske, Teniseri, Vesti