29/05/16 - 15:23h

Dubl: Porazi Krunićeve i Zimonjića

Srpska teniserka Aleksandra Krunić okončala je učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu. Ona je u paru sa Hrvaticom Mirjanom Lučić Baroni eliminisana u osmini finala od kineskog tandema Ji-Fan Ksu i Sajšai Ženg sa 7:5, 7:5, dok su Zimonjić i Štepanek propustili meč loptu u drugom setu protiv braće Brajan, što ih je koštalo poraza.

Aleksandra Krunic

Srpsko – hrvatska kombinacija nije uspela da se plasira u četvrtfinale usled poraza u dva tesna seta od kineskih teniserki.

Meč je trajao 103. minuta, a srpsko-hrvatski dubl pružio je snažan otpor protiv kineskog para, koji je postavljen za petog nosioca turnira.

Aleksandra Krunić u singlu nije uspela da dođe do glavnog žreba pošto je u drugom kolu kvalifikacija ispala od 147. igračice sveta Dženifer Brejdi iz Sjedinjenih Američkih Država.

Takmičenje je završio i Nenad Zimonjić. On je u paru sa Radekom Štepanekom poražen od braće Brajan nakon preokreta – 4:6, 7:6 (6), 6:3.

Nenad i Radek su imali meč loptu u taj-brejku drugog seta pri rezultatu 6:5, ali su izgubli tri poena u nizu, a potom i treći set.

Zimonjić i Jankovićeva bi trebalo da nastupe danas u miks dublu, protiv Mirnija i Čan.

Teme:   Nenad Zimonjić, Rolan Garos, Vesti