24/02/17 - 22:53h

Dubai: Svitolina srušila Kerber, sa Voznijacki za titulu

U finalu WTA turnira u Dubaiju sastaće se Karolina Voznijacki i Elina Svitolina.

Zimbio.com

Najbolja danska teniserka Karolina Voznijacki je u prvom polufinalu savladala Letonku Anastasiju Sevastovu sa 6:3, 6:4, posle jednog sata i 27 minuta igre, dok je Ukrajinka Elina Svitolina savladala drugu teniserku sveta, Nemicu Anđelik Kerber sa 6:3, 7:6 (3) za sat i 43 minuta.

Voznijacki je sredinom oba seta napravila brejk, s tim što je Sevastova u drugom uspela da se vrati i izjednači na 4:4. Ipak, nekada svetski broj jedan je ponovo preuzela stvari u svoje ruke i rutniski dobila naredna dva gema.

U drugom polufinalu viđeno je čak 12 brejkova, a Sevastova je uspela da iznenadi drugu teniserku sveta – u prvom setu je posle festivala brejkova serijom 3:0 osvojila prvi set, da bi u nastavku borba bila još neizvesnija – U prvih šest gemova viđeno je pet brejkova, tri Kerberove i dva Svitoline, ali je Ukrajninka uspela da se vrati i preokrene. 13. teniserka sveta je pri rezultatu 6:5 servirala za trijumf, ali nije bila uspešna pa se ušlo u taj-brejk.

Posle osam mini-brejkova u ovom delu igre, Ukrajinka je bila smirenija u ključnim situacijama i izborila priliku da se bori za šesti trofej u karijeri, a već drugi ove sezone.

Finale je na programu u subotu od 16.00.

Teme:   Elina Svitolina, Karolina Voznjacki, Vesti