02/03/17 - 23:34h

Dubai: Puij kroz taj-brejk do duela sa Marejem!

Francuski teniser Lukas Puij slavio je nakon taj-brejka u odlučujućem setu protiv Rusa Jevgenija Donskoja i za finale igra protiv Mareja.

Zimbio

Nakon što je izazavao pravu senzaciju u Dubaiju, pobedom nad Švajcarcem Rodžerom Federerom, 26-godišnji Rus, Jevgenij Donskoj, 119. na svetskoj rang listi, imao je svoju šansu da zaigra polufinale u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, ali je posustao u taj-brejku odlučujućeg seta protiv tri godine mlađeg Lukasa Puija, 15. tenisera sveta, koji je nakon dva sata i 23 minuta igre slavio sa 4:6, 7:5, 6:7 (2:7).

U izjednačenoj igri, francuski teniser je zadržao prisebnost i kroz taj-brejk trećeg seta obezbedio polufinale i meč sa najboljim na ATP listi, Endijem Marejem.

U prva dva seta viđen je po jedan taj brejk, u odlučujućem Puij i Donskoj su po jednom oduzeli servis svom rivalu, a francuski teniser propušta u desetom gemu dve lopte da meč reši u svoju korist. Ne koristi dve šanse ni Rus u narednom gemu da dođe do novog brejka, pa je ishod meča rešen u produžetku.

Dva sata nakon ponoći po lokalnom vremenu, slavio je Lukas Puij.

Puij će se za finale boriti sa svetskim brojem jedan, koji je u dramatičnom meču slavio protiv nemačkog tenisera Filipa Kolšrajbera sa 6:7, 7:6, 6:1. Sva tri prethodna susreta koje je igrao sa Marejem (u prošloj godini) Lukas je izgubio u dva seta.

Teme:   ATP u Dubaiju, Endi Marej, Lukas Puij, Vesti