Dubai: Marej rutinski do četvrtine finala, Džumhur iznenadio još jednog rivala!

Endi Marej zabeležio je laku pobedu u drugoj rundi u Dubaiju.

Twitter

Svetski broj jedan iskoračio je u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju.

Britanac je za samo jedan sat i 42 minuta igre slavio protiv Giljerma Garsije-Lopeza iz Španije, rezultatom 6:2, 6:0.

Marej je prepustio protivniku samo osam poena na svoj servis, pri tome osvojivši pet od osam poena brejk lopti. Od 4:2 u prvom setu, Endi je vezao osam uzastopnih gemova i stigao do treće pobede u četiri međusobna duela sa Lopezom.

U trećoj rundi turnira u UAE najbolje rangirani teniser sveta će igrati protiv nemačkog veterana Filipa Kolšrajbera, protiv koga vodi u međusobnim dvobojima 4:1, a koji je prethodno u osmini finala eliminisao Danila Medvedeva sa 6:4, 6:4.

Turnir Serije 500 u Dubaiju se igra za nagradni fond od 2.429.150 dolara, a u četvrtinu finala prošao je i Damir Džumhur, koji je posle eliminacije branioca titule iz prošle godine Stana Vavrinke u prvom kolu, izbacio i Marselja Granoljersa- Pujola rezultatom 6:3, 6:4, posle jednog sata i 16 minuta igre.

Bosanski teniser će se u narednom kolu sastati sa Robinom Haseom iz Holandije, koji je prethodno iznenađujuće savladao Čeha Tomaša Berdiha sa 3:6, 6:3, 6:4.